Sık Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımızın bize sık sorduğu soruları ve cevaplarını derledik.

Ana sayfada yer alan ücretsiz kayıt formunu doldurunuz. Müşteri hizmetleri sizinle iletişime geçip kurumun doğrulaması yapıldıktan sonra mail adresinize gelecek olan şifre ile giriş yapabilirsiniz.
Hayır, Akıllıyurt bulut tabanlı bir hizmettir, herhangi bir yazılım/donanım yatırımı veya kurulumu gerektirmez. Kayıt sırasında belirlediğiniz e-posta adresi ve şifresiyle kullanıcı girişi yaparak internet erişiminiz olan her yerden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
Akıllıyurt herhangi bir internet kullanıcısının sezgisel olarak rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Kullanımı kolay ve ara yüzü basittir. İhtiyaç duyulduğunda Canlıdestek modülünden yazışarak yada 444 92 98 nolu destek hattımızdan sınırsız eğitim talep edebilirsiniz.
Akıllıyurt web (bulut) tabanlı bir uygulamadır. Hesabınıza erişebilmek için internetinizin olması gereklidir. Akıllıyurt’a girilen veriler bulutta tutulur ve bu verilere şirket yetkilileri tarafından istenilen zaman veya yerden bilgisayar, tablet veya akıllı telefon yoluyla internet erişimi olduğu sürece ulaşılabilir.
Akıllıyurt bir öğrenci takip sistemi olduğu kadar aynı zamanda bir muhasebe otomasyonudur. İleri seviye bir muhasebe bilgisine ihtiyaç duymadan yurdunuza ait tüm muhasebe hesaplarını kolayca takip edebilirsiniz.
Talepleriniz uygulamayı geliştirmemiz açısından çok önemli. Uygulamayı sizlerden gelen geri bildirimler doğrultusunda geliştiriyor, gelen talepleri gelme yoğunluğu, sıklığı ve ürün stratejisini göz önünde bulundurarak aralarında önceliklendiriyoruz.
Akıllıyurt ücretlendirmesi kapasite bazlı olarak ücretlendirilmektedir. Oda ve yatak sayınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi 50 yatak kapasiteli bir yurt ile 500 yatak kapasiteli bir yurdun server üzerinde oluşturduğu yoğunluk bir değildir. Fiyat teklifi almak için Formu doldurup bize göndermeniz yeterli olacaktır.
Kullanıcı sayısı kaç olursa olsun ücretlendirmede değişmez. Sınırsız kullanıcı açabilir ve istediğiniz şekilde yetkilendirebilirsiniz.
İster banka havalesi ile isterseniz Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Banka havalesini yaptıktan sonra dekontu ve fatura bilgilerinizi muhasebe@konakla.net e-posta adresine göndermeniz yeterlidir.
Akıllıyurt’un barındırma ve teknik altyapısı ile en yüksek seviyede sistem güvenliği sağlıyoruz. Dünya standartlarında ağ, veri ve fiziksel güvenlik koşullarının sağlandığı bir ortamda hizmet sunarken değişen şartlara göre güvenlik konusundaki politika ve uygulamalarımızı değerlendirerek gerekli güncellemeleri düzenli olarak yapıyoruz. Akıllıyurt Şuan itibari ile bankaların kullanmakta olduğu 256 bit güvenlik sistemine sahiptir.
Hayır. Personelimiz sizin hesabınıza ve girdiğiniz verilere erişemez. Teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, ‘Ayarlar’ sayfasından vereceğiniz erişim izni üzerine yetkilendirilmiş personel destek amacı ile ilgili verinize ulaşır. Erişim izninin açılıp kapatılmasını hesabınızdan siz yönetirsiniz.
Veri güvenliği ve gizliliği web tabanlı hizmet veren bir firma olarak üzerinde önemle durduğumuz konulardan bir tanesi. Kullanıcılarımızın verilerini Amazon Veri Merkezi'nin sunucularında tutuyoruz. Olası teknik problemlere karşı verilerinizin günlük yedeklemesi yapılıyor ve bu yedekler 2 hafta boyunca saklanıyor. Verileriniz bulut tabanlı bir ortamda tutulduğu için bilgisayarınızın çalınması, bozulması, çökmesi gibi durumlarda uygulama üzerine kayıtlı bilgilerinize farklı bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişmeniz mümkündür.
Akıllıyurt’a girmiş olduğunuz veriler Amazon Veri Merkezi'nde depolanıyor ve her gün yedekleniyor. Kendiniz de verilerinizi yedeklemek isterseniz bütün verilerinizi ilgili bölümlerin altından excel formatında dışarı aktararak yedekleyebilirsiniz.
Akıllıyurt çok şubeli yurtlar için özel olarak tasarlanmıştır. Tek bir kullanıcı hesabı ile tüm şubelerinizi tek bir ekranda raporlayabilir, kullanıcılarını atayıp yurdun uygulamasına müdahale edebilirsiniz.
Yurt sahibine özel olarak açılan hesap sayesinde Akıllıyurt Uygulamasını kullanacak kişileri ve yetkilerini siz belirlersiniz. Bir yurt için istediğiniz kadar kullanıcı oluşturabilirsiniz.
Evet. Kullanıcılara istediğiniz bölümler için farklı seviyelerde kullanım yetkisi tanımlayabilirsiniz. Yetki derecesini “Tam Yetki”, “Sadece Görebilir” ve “Silme ve Düzenleme Yapamaz” olarak seçebilirsiniz. Örneğin, Öğrenci aidatlarını oluşturabilir tahsil edebilir. Fakat yapılan tahsilatı düzenleyemez ve silme yapamaz.
Evet, Akıllıyurt’a toplu biçimde veri girişi yapabilirsiniz. Excelde oluşturduğunuz öğrenci listesini toplu olarak sistem içerisine aktarım yapabilirsiniz.
Uygulamaya girdiğiniz tüm veriler size aittir. Dilediğiniz zaman verilerinizi excel formatında dışarı aktarıp alabilirsiniz.
Evet, tüm verilerinizi tek bir tuşla kendiniz silebilirsiniz.
Evet, tüm öğrencilerinizin dönem başında anlaşmış olduğunuz sözleşme tutarı ve aylık ödeyeceği tutar belirlendikten sonra yıl içerisinde vadesi gelen ödemeleri size hatırlatır. Ödeme alındıktan sonrada kasaya otomatik olarak işler. Size sadece tahsilat makbuzunu yazıcıdan çıkarmak kalır.
Evet, öğrencilerinizin aylık taksitleri haricinde temizlik, kahvaltı, market, gezi gibi diğer borçlarını da kolaylıkla takip edebilirsiniz. Tüm öğrencilerinizi ilgilendiren bir borç var ise bunu toplu olarak tüm öğrencilerinizi borçlandırabilirsiniz.
Evet, dönem başında belirlemiş olduğunuz fatura tutarını Akıllıyurt aylık olarak oluşturur size sadece çıktısını almak kalır. Günlerinizi alan fatura kesme işlemi Akıllıyurt sayesinde sadece dakikalarınızı alır.
Evet, tüm gelir ve giderlerinizi oluşturduğunuz gelir-gider gruplarına göre çıkışını yaparak istediğiniz tarih aralığında raporunu alabilirsiniz.
Evet, tüm cari hesaplarınızı Akıllıyurt ile takip edebilirsiniz. Ödeme sözü verdiğiniz vade tarihini belirttiğiniz takdirde size hatırlatır.
Evet, yurdunuzda çalışan personelinizin resmi evraklarını ve Puantajını takip edebildiğiniz gibi maaş hareketlerini de Akıllıyurt üzerinde tutabilirsiniz. İstediğiniz tarih aralığında aldığınız gelir ve gider raporlarında “Personel Giderleri” kalemi olarak size gösterir.
Finans > Bütçe bölümünde dönem başında belirlemiş olduğunuz gelir ve gider guruplarına göre Aylık ve dönemsel karlılık durumunu size gösterir ve Aylık olarak yöneticiye durum raporu gönderir.
Evet, Türkiye’nin önde gelen SMS firmalarından Mutlucell firması ile tam entegre çalışan Akıllıyurt ile öğrencilerinize yada velilere özel günlerinde kutlama mesajı atabildiğiniz gibi gecikmiş ödeme tutarlarını da sms ve mail yoluyla bilgilendirebilirsiniz.
Evet, öğrencileriniz web sitenizdeki ön başvuru formunu doldurup gönderimi sağladıklarında Akıllıyurt’ta ön başvuru olarak sizi bilgilendirir. Tam kayıt gerçekleştikten sonra oluşan kullanıcı adı ve şifre ile öğrenciniz sisteme giriş yaparak kendisine ait bilgileri görebilir.
Evet, “6493 nolu Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Kanunu” gereği lisansa sahip olan Türkiye’nin önde gelen firmalarından “TürkPos” ile yaptığımız stratejik ortaklık sayesinde öğrencileriniz kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra taksitlerini kredi kartı ile ödeme yapabilirler.

DESTEK

Sınırsız ve ücretsiz Destek ile herzaman yanınızdayız.
444 92 98
© 2015 Eva Bulut Teknolojileri A.Ş.