Sistem Güvenliği

Sistem Güvenliği

Kısa yazı

Akıllı Yurt'un barındırma ve teknik altyapısı ile en yüksek seviyede sistem güvenliğini sağlıyoruz. Dünya standartlarında ağ, veri ve fiziksel güvenlik koşullarının sağlandığı bir ortamda hizmet sunarken, değişen şartlara göre güvenlik konusundaki politika ve uygulamalarımızı değerlendirerek gerekli güncellemeleri düzenli olarak yapıyoruz.

Güvenlik kapsamında aşağıda belirtilen önlemleri alıyoruz;

SSL

Akıllı Yurt sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.

Kullanıcı Erişimi

Sizin tarafınızdan davet edilmediği sürece, kimsenin firma hesabınıza erişimi sağlanmaz. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, izniniz üzerine yetkilendirilmiş Akıllı Yurt personeli destek amacı ile ilgili verinize ulaşır.

Kullanıcı Şifreleri

Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabı bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır.

Fiziksel Güvenlik, Ağ Güvenliği ve Güvenlik Duvarı

Uygulamanın teknolojik altyapısı ve kullanıcılarımızın verilerini sakladığımız veri merkezi olan Heroku en üst düzeyde veri güvenliğini ve fiziksel güvenliği sağlamaktadır. (Detaylı bilgi için www.heroku.com/policy/security ) Dışarıdan gelebilecek ataklara karşı ağ güvenliği sektör tarafından kabul edilen dünya standartlarındaki uygulamalarla yine Heroku tarafından sağlanmaktadır.

Veri Paylaşımı

Veri transferi sizin onayınız olmadan ve yeterli güvenliğe sahip olmayan iş ortaklarımızla paylaşılmaz.

Veri Yedeklemesi

Olası teknik problemlere karşı verilerinizin günlük yedeklemesi yapılmaktadır.

Verileriniz Akıllı Yurt'te daha güvende

Akıllı Yurt ile verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda, verileriniz tamamen güvende kalır. Verilerinizi şirket içinde ya da dışında herhangi bir kişi ile paylaşmanız gereken durumlarda, eposta ya da cd ile göndermek yerine, verilerinizi paylaşmak istediğiniz kişileri kullanıcı olarak atayarak verilerinize çok daha güvenli erişim sağlayabilirsiniz.

Verilerinizin güvenliği için:

Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin.
Şifrenizi kimse ile paylaşmayın
Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak, ortada bırakmayın.
Tarayıcınızı güncelleyin.
Sadece https://www.akilliyurt.com/kurum/ adresinden giriş yaptığınıza emin olun.

444 92 98

Daha detaylı bilgi için
destek hattımızı arayarak
uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Canlı Destek

Destek personelimiz ile
yazışarak bilgi alın.
CANLI DESTEK

DESTEK

Sınırsız ve ücretsiz Destek ile herzaman yanınızdayız.
444 92 98
© 2015 Eva Bulut Teknolojileri A.Ş.